Hurda Bakır Nedir ?

Elektiriği çok iyi iletebilme özelliği nedeni ile tüm dünyada bulunabilen Bakır geniş kullanım alanına sahiptir. Hurda bakır konusuna geçmeden önce bakırın ne olduğunu, renginin nereden aldığını, hurda bakırın nerelerde kullanıldığını, bakırın nerelerde kullanıldığını kısaca bahsetmek isteriz.

Hurda Bakır Madeni Nerede Bulunur?

Bakır dünyamızda her yerde bulunabilen kolay çıkartılabilen madenlerdendir.  Bakırın etimolojisine baktığımızda Roma imparatorluğunda “Kıbrısın Metali” şeklinde nitelendirilmiştir. Bakırın çok kolay şekilde bulunabilmesi nedeni ile artan ihtiyaçlar doğrultusunda değiştirilmesininde kolay olması hurdalarının da oluşmasına zemin hazırlamıştır. Hurda bakırların ise geri dönüşüme gönderilmesi tekrardan işlenebilmesi ülke ekonomilerine de büyük katkılar sağlamaktadır. Hurda bakırlarınızı değerinde satın alabiliriz eğer satmak isterseniz whatsapp üzerinden bizlere ulaşabilirsiniz. Hurda bakırlar genel olarak kullandığımız kablolarda, inşaatlarda, otomobillerde ve bir çok teknolojik ürünlerin içerisinde kolayca bulunabilir.

Hurda Bakırlar Nerelerde Kullanılır?

Bakırın kullaınm alanlarına baktığımızda hemen hemen tüm sanayide yer aldığını görmek mümkündür. Termik santrallerden, elektrik elektronik sanayiye, inşaat sanayiiden, ulaşım sanayiine, kimyadan, kuyumculuk sektörüne, takıdan, boya sanayiine kadar her yerde kullanılabilen pratik iletkeni yüksek metallerin başında gelmektedir. Bakır gümüşten sonra en iyi iletken olarak bilinir. Mekaniksel özellikleri iyi olan bir metaldir. Hurda bakırlar artık kullanılmayan teknolojik ürünlerden çıkartılan metallerdir. Bu metallerin tekrardan kullanılabilmesi için mutlaka geri dönüşüme gönderilmesi gerekmektedir.

Call Now ButtonHemen Arayın
Open chat